logo

With More Than 20 Years Of Experience, We Help To Develop Your Business, We Provide The Best Service That Comes With The Best Results.

Contact Info

+(002) 0114-9912-318

+(002) 0111-7457-354

Hello@example.com

support@yourwebsite.com

US - Los Angeles 5135 - 4234

In The Center Street Name Here

Monday - Fraiday, 9am - 5pm,

Saturday & Sunday - CLOSED

ایده هایی خلاقانه برای استفاده مجدد از قوطی های فلزی

ایده هایی خلاقانه برای استفاده مجدد از قوطی های فلزی
  • ۱۷اسفند ۱۳۹۹
  • 1 نظر
ایده هایی خلاقانه برای استفاده مجدد از قوطی های فلزی

استفاده مجدد از قوطی های فلزی

امروزه استفاده از ظروف فلزی در صنایع بسته بندی به طرز چشمگیری افزایش داشته و این به آن خاطر است که استفاده از ظروف فلزی مزایای بسیار زیادی دارد. قوطی های فلزی استحکام بالایی دارند، در برابر نفوذ آب و رطوبت کاملا مقاوم هستند، در شکل ها و اندازه های متفاوت قابل ساخت می باشند و مهم تر از همه قابل بازیافت هستند و به محیط زیست آسیب کمتری می رسانند. ظروف فلزی را میتوان پس از استفاده در کوره های ذوب فلزات ذوب نمود و مجددا در تولید ورق خام از آنها استفاده کرد و به این ترتیب فلز مجددا در چرخه ی استفاده قرار میگیرد. روش های دیگری نیز برای استفاده مجدد از قوطی های فلزی وجود دارد که هرکس به میزان خلاقیتش میتواند استفاده ای جدید از این نوع ظروف داشته باشد. در ادامه چند روش معمول برای استفاده مجدد از قوطی های فلزی توضیح داده می شود.

استفاده از قوطی های فلزی به عنوان گلدان

پس از استفاده محتوی داخل قوطی فلزی میتوان داخل قوطی را از خاک پر کرد و گیاهی را در آن کاشت. قوطی های فلزی گرد برای این کار مناسب تر هستند. همچنین میتوان از چندین قوطی در کنار هم استفاده کرد تا زیبایی دوچندانی را شاهد بود.

استفاده از قوطی های فلزی به عنوان چراغ مطالعه

برای این کار باید قسمت انتهایی قوطی کنسرو را با استفاده از دریل سوراخ کرد. سیم برق را از سوراخ ایجاد شده رد میکنیم و داخل قوطی کنسرو به سرپیچ لامپ متصل میکنیم و در نهایت لامپ را به سرپیچ وصل میکنیم و از روشنایی ایجاد شده لذت میبریم. همچنین میتوان دور قوطی را با پارچه یا کاغذ کادو تزیین کرد تا زیبایی بصری نیز ایجاد شود.

استفاده از قوطی های فلزی به عنوان جاشمعی

برای این کار به تعدادی قوطی کنسرو تن ماهی نیاز داریم. ابتدا دور قوطی را با پارچه یا کاغد کادو تزیین میکنیم، سپس سوراخی کوچک روی بدنه ی قوطی ایجاد میکنیم و نخ یا طناب نازکی را از داخل قوطی رد میکنیم و در داخل گره میزنیم. طناب رو به دیوار وصل میکنیم و داخل قوطی شمع قرار میدیم. استفاده از چندین قوطی در کنار هم زیبایی دو چندانی را به همراه دارد.

 

استفاده از قوطی های فلزی به عنوان جامدادی

دور قوطی کنسرو رو با پارچه یا کاغذ کادو تزیین میکنیم و وسایلی مثل خودکار و مداد و ... رو داخلش قرار میدیم. تزیین قوطی به سلیقه و خلاقیت شما بستگی داره و میتونید از وسایل مختلفی برای این کار استفاده کنید.

استفاده از قوطی های فلزی به عنوان لانه ی پرندگان

برای این کار تعدادی قوطی کنسرو رو انتخاب میکنیم و دورش رو با طناب میبندیم و از شاخه درخت آویزون میکنیم و داخل قوطی کنسرو رو برای پرندگان غذا میریزیم. فقط باید طناب رو محکم ببندیم و به شاخه ی قوی ای وصلش کنیم.

نتیجه گیری

بدون شک راه ها و روش های مختلفی برای استفاده از قوطی های فلزی و به طور کلی همه ی مواد دور ریختنی وجود داره و با کمی خلاقیت و نو آوری میشه از وسایل اطرافمون استفاده های موثری کنیم و با این کار به محیط زیست آسیب کمتری وارد کنیم. بعد از خواندن این مقاله امید داریم که شما پس از استفاده از قوطی ها فلزی این سوال براتون مطرح بشه که آیا راهی برای استفاده مجدد از این قوطی وجود داره؟ سپس به یکی از روش های بالا از آن استفاده مجدد نمایید.

 

انتشار در :

دیدگاه ها

author
حسن حیدری
۱۹ اسفند, ۱۳۹۹

Perfect

پاسخ

ثبت دیدگاه