logo

With More Than 20 Years Of Experience, We Help To Develop Your Business, We Provide The Best Service That Comes With The Best Results.

Contact Info

+(002) 0114-9912-318

+(002) 0111-7457-354

Hello@example.com

support@yourwebsite.com

US - Los Angeles 5135 - 4234

In The Center Street Name Here

Monday - Fraiday, 9am - 5pm,

Saturday & Sunday - CLOSED

اهمیت بسته بندی

اهمیت بسته بندی
  • ۴اسفند ۱۳۹۹
  • 1 نظر
اهمیت بسته بندی

بسته بندی

داشتن ایده خلاقانه در طراحی ظروف بسته بندی، قدمی موثر در فروش محصولی است که قرار است با آن بسته بندی عرضه شود. متاسفانه اکثر افراد برای فروش بیشتر محصول، تمام انرژی خود را صرف بهتر کردن محصول میکنند و از اهمیت بسته بندی غافل می شوند. فراموش نکنیم که گام اول در هر خریدی برای مشتری دیدن بسته بندی است. در واقع مشتریان شما قبل از اینکه محصول را ببینند اول بسته بندی آن را می بینند و لمسش می کنند. یادمان باشد که مشتریان به دنبال سیگنال هایی هستند که در فرآیند خرید کمکشان کند.  آن ها این سیگنال ها یا پیام ها را از بسته بندی دریافت می کنند.

بسته بندی عاملی موثر در برتری کسب و کار شما

هر شرکتی مطمئنا محصولات خوب و با کیفیتی تولید می کند. اما باید عاملی برای برتری یک شرکت نسبت به شرکت دیگر وجود داشته باشد. یکی از این عوامل بسته بندی محصول است. بسته بندی امری مهم در موفقیت یک محصول تلقی می شود و باید به آن توجه ویژه ای شود. منظور از بسته بندی فقط این نیست که لوگوی شرکتتان را روی یک بسته قرار دهید. بسته بندی باید به طور خلاصه اطلاعات مورد نیاز مشتری را ارائه دهد. بسته بندی یک محصول باید شامل اطلاعاتی در مورد محصول باشد. که این اطلاعات شامل مقادیر پروتئین، وزن محصول، ظرفیت، مزایای سلامتی و موارد دیگر در مورد محصول می باشد. برای چاپ این اطلاعات بر روی محصول نیز، خدمات چاپ وجود دارد.

هدف اصلی بسته بندی

مشتریان فقط به دنبال خواندن برچسب محصولات و بسته بندی ها نیستند. آن ها می خواهند برچسب را بخواند تا حسی از محصول را به دست آورند. یک بسته بندی خوب توجه را جلب می کند، پیامی می فرستد و باعث می شود مصرف کنندگان، نسبت به محصول و برند شما احساس خاصی داشته باشند. وقتی بسته بندی خلاقانه و ماهرانه انجام شود مشتری را به سمت خود جذب می نماید. یک بسته بندی خوب باعث میشود مشتری محصول شما را انتخاب کند زیرا سبب خوشحالی و رضایت قلبی مشتری می‌شود این هدف اصلی بسته بندی است. بسته بندی وقتی درست و خلاقانه انجام شود، در نهایت همان چیزی است که سبب فروش محصول شما خواهد شد. یادتان نرود که بسته بندی یک استراتژی مهم بازاریابی است.

انواع ظروف بسته بندی

بسته بندی یکی از اقدامات مهم برای بازاریابی محصول است. با توجه به نوع محصول، نوع بسته بندی نیز متفاوت است. از انواع بسته بندی میتوان به بسته بندی فلزی، بسته بندی شیشه ای، بسته بندی پلاستیکی، بسته بندی مقوائی و پاکت ها اشاره کرد که در ادامه به شرح هر کدام از آنها می پردازیم.

بسته بندی فلزی

 از پرطرفدار ترین ظروف بسته بندی،  میتوان به ظروف فلزی اشاره کرد. ظروف فلزی قدرت استحکام بالایی دارند، قابلیت چاپ بر روی آن ها وجود دارد، هزینه حمل و نقل و انبارداری نسبتا پایینی دارند، در مقابل نفوذ آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند  و خاصیت مسموم کنندگی پایینی دارند و قابل بازیافت هستند.

برای مشاهده فیلم های مراحل ساخت قوطی فلزی اینجا کلیک کنید.

بسته بندی شیشه ای

قدیمی ترین ظروف بسته بندی، ظروف بسته بندی شیشه ای است. از مزایای این نوع ظروف میتوان به موارد زیر اشاره کرد. شیشه با محتوای داخل خود هیج گونه واکنشی نشان نمی دهد، طعم و    مزه ی محصول به طور کامل حفظ میشود، در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم هستند، شیشه شفاف بوده و به مشتری اجازه میدهد محتوای داخل ظرف را به طور کامل ببیند.

بسته بندی پلاستیکی

از مزایای بسته بندی پلاستیکی میتوان به قیمت نسبتا پایین، سرعت تولید بالا، قابلیت بازیافت، قابلیت شکل پذیری بالا، قابلیت چاپ و... اشاره کرد.

بسته بندی مقوایی

از دیگر بسته بندی های پرطرفدار، بسته بندی مقوایی و به طور عمده قوطی های مقوایی می باشند. از این نوع قوطی ها بیشتر برای بسته بندی خشکبار و مواد آرایشی استفاده میشود. ظاهر جذاب، قابلیت چاپ، قیمت مناسب، قابلیت بازیافت، قابلیت استفاده مجدد بخشی از مزایای این نوع بسته بندی است.

 

مرجعی برای تولید ظروف بسته بندی با کیفیت

در کشور عزیزمان ایران کارخانه ها و کارگاه های بزرگی برای تولید انواع ظروف بسته بندی با کیفیت  وجود دارد. یکی از این کارخانه ها مجموعه ی صنعتی، تولیدی و بازرگانی نوین متال آلتین می باشد. این مجموعه با 20 سال تجربه ی کاری در زمینه ی تولید ظروف بسته بندی فلزی و همچنین با به کارگیری به روز ترین دستگاه ها و ماشین آلات و پرسنل با تجربه ی خود قابلیت تولید انواع قوطی های فلزی در تمامی سایزها، در سریع ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت را برای شما مشتریان عزیز تضمین مینماید.

 

انتشار در :

دیدگاه ها

author
۸ اسفند, ۱۳۹۹

عالیه

پاسخ

ثبت دیدگاه